Szanowni Państwo, Drodzy Goście!

Mamy ogromną przyjemność powitać Państwa w Pensjonacie Hopferówka.

Jej największym atutem jest genialne położenie w Parku Zdrojowym, w mieście uzdrowiskowym Połczyn Zdrój, oazy wypoczynku. Kontakt z przyrodą pozwala odciąć się od zmęczenia i stresu, poddając się m.in. zabiegom z wykorzystaniem wód, solanki czy borowiny.

W trosce o jak najwyższy komfort pobytu i wypoczynku naszych Gości oddajemy w Państwa ręce kompleksowy informator hotelowy, zawierający informacje o świadczonych na terenie Pensjonatu usługach.

W Hopferówce odpoczywa się aktywnie, żyje w zgodzie z naturą. Proekologiczna filozofia miejsca, regionalna kuchnia, śpiew ptaków, świeże powietrze, malownicza okolica tworzą idealną przestrzeń zarówno dla wypoczynku jak i pracy. Weź głęboki oddech i ciesz się życiem – Naturalnie na Pojezierzu Drawskim.

Bardzo dziękujemy za wybór Hopferówki.


REGULAMIN OBIEKTU

W trosce o zapewnienie Państwu spokojnego i bezpiecznego pobytu w naszym Pensjonacie prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie poniższego regulaminu.

  1. Opiekunem, doradcą oraz udzielającym wszelkich informacji związanych z pobytem jest recepcja.
  2. Pokój w pensjonacie wynajmowany jest na doby.
  3. Doba hotelowa trwa od godz. 14.00 do godz. 11.00 dnia następnego.
  4. Śniadania wydawane są codziennie o godz. 8.00.
  5. Jeśli gość nie określił czasu pobytu wynajmując pokój – przyjmuje się, że pokój został wynajęty na jedną dobę.
  6. Życzenia przedłużenia pobytu gość hotelowy powinien zgłosić do godz. 0800 dnia, w którym upływa termin najmu pokoju. Będzie ono spełnione w miarę istniejących możliwości.
  7. Gość hotelowy nie może przekazywać pokoju innym osobom, nawet jeśli nie upłynął termin najmu pokoju.
  8. Osoby niezameldowane w hotelu mogą przebywać w pokoju hotelowym od godz. 7.00 do 22.00.
  9. Pensjonat może odmówić przyjęcia gościa, który podczas poprzedniego pobytu rażąco naruszył regulamin hotelowy.
  10. Pensjonat ma obowiązek zapewnić:
    • warunki pełnego i nieskrępowanego wypoczynku gościa;
    • bezpieczeństwo pobytu, w tym: bezpieczeństwo zachowania tajemnicy informacji o gościu;
    • profesjonalną i uprzejmą obsługę w zakresie wszystkich usług świadczonych w hotelu;
    • sprzątanie pokoju i wykonywanie niezbędnych napraw urządzeń podczas nieobecności gościa, a w jego obecności tylko wówczas, gdy wyrazi takie życzenie.
  11. Na życzenie gościa pensjonat świadczy nieodpłatnie następujące usługi:
    • udzielanie informacji związanych z pobytem i podróżą;
    • budzenie o oznaczonej godzinie;
    • przechowywanie bagażu; pensjonat może odmówić przyjęcia bagażu w terminach innych niż daty pobytu gościa oraz rzeczy nie mających cech bagażu osobistego.
  12. Odpowiedzialność pensjonatu z tytułu utraty lub uszkodzenia kosztowności, pieniędzy, papierów wartościowych, przedmiotów mających wartość naukową lub artystyczną jest ograniczona, o ile przedmioty te nie zostały zde­ponowane w recepcji.
  13. W pensjonacie obowiązuje zachowanie ciszy nocnej od godz. 22.00 do godz. 7.00 dnia następnego.
  14. Zachowanie gości i osób korzystających z usług pensjonatu nie powinno zakłócać spokojnego pobytu innych gości. Pensjonat może odmówić dalszego świadczenia usług osobie, która narusza tą zasadę.
  15. Każdorazowo opuszczając pokój gość powinien sprawdzić zamknięcie drzwi i pozostawić klucz w recepcji.
  16. W pokojach obowiązuje zakaz palenia.
  17. Gość ponosi odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia przedmiotów wyposażenia i urządzeń technicznych pensjonatu powstałe z jego winy lub z winy odwiedzających go osób.
  18. Ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe zabronione jest używanie w pokojach grzałek, żelazek elektrycznych i innych podobnych urządzeń nie stanowiących wyposażenia pokoju.
  19. Przedmioty osobistego użytku pozostawione przez wyjeżdżającego gościa w pokoju będą odesłane na adres wskazany przez gościa. W przypadku nie otrzymania takiej dyspozycji obiekt przechowa te przedmio­ty przez 3 miesiące.

INFORMACJE OGÓLNE

Najważniejsze telefony:

Recepcja i Restauracja +48 94 36 66 188/  519 341 508
Rezerwacja +48 504 484 630

Doba hotelowa zaczyna się o godzinie 14.00, a kończy o godzinie 11.00.

Godziny posiłków:

Śniadania                   godzina 8:00
Obiady                        godzina 13:00
Obiadokolacje           godzina 16:30
Kolacje                        godzina 17:30


HOPFERÓWKOWE A-Z

  • Apteczka pierwszej pomocy dostępna w recepcji hotelowej.
  • Apteka – aktualny telefon do najbliższej apteki dostępny w recepcji.
  • Budzenie- realizowane telefonicznie zamawiane w recepcji.
  • Czajnik do zagotowania wody dostępny jest w restauracji. Z uwagi na czujnik dymu nie możemy udostępnić Państwu czajników w pokojach
  • Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14.00 i kończy się o godz. 11.00. W przypadku przedłużenia pobytu na kolejną dobę informacje należy zgłosić pod numerem rezerwacji do godz. 10.00.
  • Dodatkowa pościel, poduszki i ręczniki dla dzieci na życzenie – prosimy zgłaszać w restauracji
  • Internet bezprzewodowy WiFi (bezpłatny) jest dostępny w pokojach, tarasie przy restauracji
  • Karty kredytowe – akceptujemy wszystkie karty kredytowe
  • Kwiaty – możliwość zamówienia pod numerem +48 504 484 630
  • Lekarz – informacja i kontakt w recepcji.
  • Palenie – we wszystkich pokojach obowiązuje zakaz palenia. Palenie dozwolone jest w specjalnie przygotowanych miejscach przy wyjściach z pensjonatu.
  • Przechowanie bagażu – informacja w recepcji.
  • Sprzątanie pokoi – codziennie sprzątamy Państwa pokoje, chyba, Państwa życzenie jest inne
  • Taksówka – zamawiana przez recepcję.
  • Zwierzęta- akceptujemy psy do 5 kg- są przyjmowane za dodatkową opłatą (50 zł/dobę). Prosimy o nie wprowadzanie zwierząt do sal restauracyjnych. Właścicielom wszystkich zwierząt uprzejmie przypominamy o posiadaniu aktualnych kart szczepień.
  • Żelazko – informacja w recepcji/ u pań pokojowych

ATRAKCJE TURYSTYCZNE W REGIONIE

Połczyn-Zdrój jest kurortem znanym w Polsce i za granicą. W oparciu o bogate złoża znakomitej jakości borowiny i permskich solanek miasto z powodzeniem podtrzymuje i rozwija ponad 300-letnie tradycje uzdrowiskowe, natomiast teren gminy,wchodzącej w znacznej części w skład Drawskiego Parku Krajobrazowego, stanowi jeden z najbardziej urokliwych zakątków Pomorza Zachodniego. Gmina Połczyn Zdrój zajmuje powierzchnię 343 km², zamieszkuje ją około 16 tys. mieszkańców, z czego na miasto przypada około 8500 osób. W mieście kobiety mają przewagę liczebną, natomiast na wsi to płeć męska jest nieznacznie liczniejsza.

STARÓWKA
W śródmieściu Połczyna-Zdroju zachowało się do dziś sporo z dawnego układu urbanistycznego oraz zabudowy XIX-wiecznej i z początków XX wieku. Część miasta znajduje się w rejestrze zabytków. W ostatnich latach, następuje stopniowy powrót do wizerunku starówki z początku XX wieku. Powraca się do pokrycia nawierzchni kamiennym brukiem, powstają fontanny, latarnie i lampy stylizowane na te z dawnych czasów świetności uzdrowiska. Urok starówki uzupełnia piękna, zadbana zieleń miejska. Dzielnicę staromiejską tworzy rynek, który nosi obecnie nazwę Placu Wolności, do którego przylegają również boczne uliczki.

ZAMEK RYCERSKI
Stojący ok. 100 metrów od rynku Połczyna-Zdroju, Zamek rycerski zawsze strzegł bezpieczeństwa miasta. Początki strażnicy mogły być związane z rodem Gryfitów.W pewnym okresie znajdowała się na zamku poczta, potem mieszkania lokatorskie,a następnie biblioteka. W latach 1978-86 podjęto prace konserwacyjne, które zachowały nieliczne detale architektoniczne z ubiegłych wieków.

SZWAJCARIA POŁCZYŃSKA
Obszar pomiędzy Połczynem-Zdrojem, a Czaplinkiem jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc na terenie całego Pomorza. Nazywany Szwajcarią Połczyńską lub Doliną Pięciu Jezior (Krzywe, Krąg, Długie, Głębokie i Małe), jest również początkiem rzeki Drawy. Obecnie, z uwagi na wartości krajobrazowe i przyrodnicze, obszar ten został objęty ochroną w granicach rezerwatu krajobrazowego „Dolina Pięciu Jezior”. Na terenie powiatu prowadzi też rowerowy Szlak Szwajcarii Połczyńskiej, o długości 34 kilometrów, prowadzący przez piękne tereny Pojezierza Drawskiego.

ZAMEK JOANITÓW W ŚWIDWINIE
powstał na przełomie XIII i XIV wieku. Wielu zmieniających się właścicieli i zawieruchy wojenne nie pomagały w utrzymaniu komandorii. W 1540 roku, Zakon Szpitalników św. Jana z Jerozolimy, przejmuje zamek do roku 1808. Zakon ten zwany też Joannitami lub kawalerami maltańskimi, był częścią tradycji po nie istniejącym już wówczas zakonie templariuszy. W czasie panowania zakonników rozbudowano zamek, ale zatracił on funkcję obronną. W 1945 roku zamek spłonął, a po odbudowie mieści się tam Świdwiński Ośrodek Kultury… i pewnie jeszcze jakieś nieodkryte skarby templariuszy.

CMENTARZ ŻYDOWSKI
Niewiele zachowało się niestety z cmentarzy żydowskich na terenie Pomorza Zachodniego. Kirkut w Połczynie-Zdroju powstał ok. XVIII wieku. W czasie II wojny światowej Niemcy zdewastowali cmentarz, a reszta dokonała się po wojnie. Dziś, na terenie o powierzchni 0,3 hektara pozostało już tylko 7 nagrobków, pochodzących z XIX wieku. Wszystkie w macewy są w fatalnym. wręcz rozkawałkowanym stanie – o ile jeszcze w ogóle w zamkniętej nekropolii pozostały jakieś resztki nagrobków. Mimo niewielkiego znaczenia zabytkowego, dawny cmentarz żydowski ma dużą wartość dla historii miasta. Jest pamiątką społeczności, której już w Połczynie nie ma.

JAZDA KONNA W DWORKU 50 DĘBÓW
W odległości 15 km od miasta, znajdują się budynki folwarczne „Dworku 50 Dębów”. Urządzono tam małą stadninę (ok. 30 szt.) koni wierzchowych i ośrodek jazdy konnej. Możliwa jest fachowa nauka jazdy konnej, przejażdżki bryczką, wozem konnym lub rajdy terenowe. Ośrodek dysponuje ujeżdżalnią.

SPŁYW KAJAKOWY DRAWĄ
W Dolinie Pięciu Jezior, bierze swój początek niezwykle malownicza rzeka Drawa. Wypływa z jeziora Krzywego na wysokości 150 m n.p.m. Jej długość to 186 km, a ujście do Noteci znajduje się na wys. 28 m n.p.m. Spływy Drawą stają się coraz bardziej popularne. Ciekawostką jest, że nawet Karol Wojtyła (jeszcze jako ksiądz), pływał tam kajakiem. Bardzo urozmaicona rzeźba terenu, przeobrażona przez lodowiec skandynawski z pięknymi wzgórzami morenowymi, przyciąga od lat rzesze kajakarzy.